Martin-sonka.cz

Airplanes

EN - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse pretium tempus leo, id pharetra justo varius et. Sed est est, tristique sit amet lacus sit amet, suscipit vehicula dui. Vestibulum libero neque, facilisis quis lacinia a, dignissim in tellus. In vel interdum odio. Sed in vulputate est. Cras et porttitor massa, et gravida mi. Fusce non nibh tristique, vestibulum magna quis, feugiat purus. Etiam aliquam massa non rhoncus tristique. Cras sed pulvinar nunc.

Nulla cursus augue vel erat imperdiet iaculis. Donec rhoncus pretium sem eget viverra. Integer maximus lorem erat, vitae congue orci tristique id. Nunc ultrices rhoncus eros, eu laoreet massa pretium varius. In ut placerat mauris. Suspendisse potenti. Nulla viverra risus eu purus aliquam, nec euismod velit commodo. Vestibulum diam enim, vestibulum eu volutpat nec, hendrerit a elit. Nam vulputate vel enim et dictum. Sed cursus massa lectus, eu elementum velit faucibus vitae. Nulla tempus massa facilisis, vestibulum leo at, lacinia orci. Vivamus hendrerit dapibus scelerisque. Nullam consectetur justo in elit viverra tempus. Praesent pretium tempus eleifend. Integer lobortis ante diam, eu lobortis lectus mattis id.

Zivko Edge 540 V3 - 2015 Edition

Stroj, se kterým v Red Bull Air Race létám od roku 2016. Už z výroby má jinou aerodynamiku než můj předešlý model. Byl nastavený na Petera Besenyeiho, který s ním odletěl několik závodů, než sérii opustil. Museli jsme přenastavit síly v řízení a spoustu dalších věcí tak, aby mi stroj padnul do ruky. Navíc jsme museli odstranit spoustu neduhů, jako například přehřívání motoru. Pro sezónu 2017 už by stroj měl být relativně vyladěný, v prvním závodě v Abu Dhabi jsme s ním dosáhli na historické první vítězství v mistroství světa.

Extra 300 SR

Úžasný stroj, se kterým létám akrobacii. Tedy veškerá akrobatická vystoupení na leteckých dnech a závodím s ním na akrobatických závodech. Hrát si s 325 koňmi při váze 570 kg je prostě radost. Základní modely Extry byly navrženy v roce 1987 a existuje několik typů. Tento stroj létal chvíli Péter Besenyei, dokonce s ním letěl i závod Red Bull Air Race. Tam ale postupem času zcela jasně převzal dominanci Zivko Edge. Motor je Lycoming AEIO-580 EXP. 
Zivko Edge 540 V3

In the World Series Red Bull Air Race Martin flies on an airplane EDGE 540 V3.

Manufacturer: Zivko Aeronautics, Inc.
Wingspan: 8.06 m
Power: 300 hp
Max. speed: 426 km / h

Zlín 143 LSi

Skvělý stroj, který mohu létat díky svému partnerovi firmě Zlín Aircraft. Při velkém časovém vytížení se občas hodí, když nemusím trávit čas v zácpách na zemi, ale dostanu se z jednoho konce republiky na druhý rychle a pohodlně!