Martin-sonka.cz

V KVALIFIKACI V PORTU TO NELETĚLO, ŠONKA SKONČIL SEDMÝ

02. 09. 2017
V KVALIFIKACI V PORTU TO NELETĚLO, ŠONKA SKONČIL SEDMÝ

V KVALIFIKACI V PORTU TO NELETĚLO, ŠONKA SKONČIL SEDMÝ

Martin Šonka zaletěl v kvalifikaci na šestý závod světového šampionátu Red Bull Air Race v Portu až sedmý čas a rozhodně má před nedělním závodem o čem přemýšlet. Očekávání přitom byla velká. V posledním tréninku totiž dokonce stanovil rekord trati a ostatní piloty v něm porazil o více než vteřinu. V kvalifikaci ale výrazně zpomalil a to ho stálo lepší umístění i soupeře pro prvního kolo závodu.

“Mrzí mě to, jsem rozhodně nespokojený. Den přitom začal skvěle, když se mi vydařil poslední trénink, ve kterém vše šlapalo a krásně zapadlo do sebe. V kvalifikaci jsem na to chtěl navázat a dát nejdříve jeden zajišťovací let. Ale asi to bylo na jistotu až moc, navíc se mi nepodařil jeden vertikální manévr, který mě hodně zpomalil. Trať tady v Portu je velmi rychlá, neodpustí vám vůbec nic. Výsledný čas pak tedy byl takový nějaký. Druhý let byl lepší, ale přišla penalizace a nakonec z toho bylo až sedmé místo,” vysvětluje Šonka. “ Jako soupeře pro první kolo tak na nás vyšel stejně jako v Kazani Francouz Levot, kterému máme co vracet. Teď se musíme dobře připravit, zanalyzovat data a najít přesně důvody, proč se kvalifikace nepovedla a zítra jít do závodu s chladnou hlavou.”

Kvalifikaci vyhrál letos už počtvrté Kanaďan McLeod, druhý byl vedoucí muž průběžného pořadí Američan Chamblis a třetí byl Japonec Murroya. Druhý Čech v sérii Petr Kopfstein předvedl velmi solidní let a skončil čtvrtý. V úvodním kole závodu s ním změří síly Francouz Nicolas Ivanoff.

Kalendář zbývajících závodů

2. a 3. září Porto

16. a 17. září Lausitz

14. a 15. října Indianapolis