Martin-sonka.cz

V KVALIFIKACI AŽ DESÁTÉ MÍSTO..

11. 03. 2016
V KVALIFIKACI AŽ DESÁTÉ MÍSTO..

V KVALIFIKACI V ABU DHABI AŽ DESÁTÉ MÍSTO..

Tak kvalifikace na úvodní závod sezóny Světového šampionátu Red Bull Air Race se úplně nevydařila, je z toho až desáté místo.. Lepší umístění nás stála dvouvteřinová penalizace v jedné z bran. V sobotu nás tak čeká v prvním kole v přímém souboji nevyzpytatelný Francouz Nicolas Ivanoff.

Nějaké problémy s letadlem jsme sice odstranili, ale přišli další a tentokrát přímo v trati. Ve vertikálním manévru se mi podařilo dokonce několikrát během  posledních dvou dní překonat maximální povolené přetížení 10 G. Stejně jako další piloti se s tím trochu peru. V prvním letu kvalifikace jsem se proto bál riskovat diskvalifikaci a letěl více na jistotu. Bohužel jsem se ale kvůli tomu dostal za bezpečnostní linii a tím pádem let stejně skončil. Je to balancování na hraně. Druhý let už byl povedenější, nicméně udělal jsem chybu v jedné z bran a ta nás poslala až na desáté místo. Zítra letíme proti Nicolasovi, což je vždycky nebezpečný soupeř. Faktem ale je, že žádného lehkého soupeře si tady už nevyberete, takže se na zítřejší souboj těšíme.

Ani další piloti se překonání maximální povolené hranice přetížení během tréninků nevyhnuli. A někteří to nedokázali ani v kvalifikaci. Trať je v jednom místě opravdu záludná, až bych řekl, že to hraničí s loterií. Ale je to pro nás všechny stejné a bude zajímavé sledovat, jak se s tím kdo popere. Musím ale říct, že takovou pasáž jsem za čtyři sezóny, co tu létám, nezažil.  Náladu mi alespoň částečně vylepšila skutečnost, že se podařilo odstranit některé problémy s novým strojem. Řekl bych to asi takhle. V rámci možností se nám povedlo dostat letadlo do stavu, že můžeme odletět závod. I tak se ale motor stále přehřívá a chybí nám výkon. Máme před sebou hodně práce, protože teď nejsme příliš konkurenceschopní.

Přímý přenos ze závodu v Abu Dhabi bude přenášet živě kanál ČT Sport od 12:00.