Martin-sonka.cz

STŘÍBRO! Z JAPONSKA SI VEZEME STŘÍBRO!!

05. 07. 2016
STŘÍBRO! Z JAPONSKA SI VEZEME STŘÍBRO!!

STŘÍBRO! Z JAPONSKA SI VEZEME STŘÍBRO!!

Konečně! Vybojoval jsme první letošní stupně vítězů...Ve třetím závodě světového šampionátu Red Bull Air Race v japonské Chibě bereme druhé místo a vyrovnali jsme tak naše nejlepší umístění v této sérii. Od vítězného Yoshihide Muroyi nás dělilo něco málo přes jednu desetinu sekundy! Do celkového hodnocení šampionátu si připíšeme dvanáct bodů a vyletíme na celkové sedmé místo. Kvůli nepřízni počasí a zrušené kvalifikaci jsme přitom letěli v prvním souboji s velkým favoritem Hanensem Archem. Všem jsme ale dokázali, že umíme létat velmi rychle a dokonce jsme stanovili traťový rekord, který během závodu už nikdo nepřekonal. Ve druhém souboji nás čekal Juan Velarde, který koupil velmi rychlý stroj od loňského šampiona Paula Bonhomma. Ani on však náš další rychlý čas nestačil. Ve finálové čtyřce jsme pak s Yoshim fanouškům nabídli drama až do konce. Letěli jsme jako poslední ze všech a do té doby vedl Yoshi.  Musel se ale obávat o výsledek.  Na některých mezičasech jsem byl rychlejší, nicméně v cíli jsem byl o desetinu horší. Škoda, přesto druhé místo je parádní!!

Uff, bylo to blizoučko, ale rozhodně mi to teď radost nekazí. Jsem strašně šťastný, že jsme tady ukázali, že můžeme porazit kohokoliv a umíme létat rychle. Po nepovedeném začátku sezóny a nenaplněných očekáváních jsme moc chtěli potěšit fanoušky, zatím jsme jim té radosti totiž moc neudělali. Byli jsme sice pod velkým tlakem, ale dokázali jsme se s tím vyrovnat. Moc děkuji týmu, protože jsme se s novým letadlem posunuli o velký kus dál, i když na vylepšení toho ještě hodně čeká. Odvedli jsme tady velký kus práce a teď můžeme chvilku slavit. Yoshihidemu vítězství moc přeji, protože vyhrát před domácími fanoušky je určitě úžasné. Bylo jich tady stejně jako vloni hrozně moc a byli opravdu úžasní. Je to jeden z nejkrásnějších závodů v celé sérii.

Tentokrát jsem se vyhnul zbytečným penalizacím, všechny tři závodní lety byly bez chybičky. A to mě samozřejmě těší opravdu hodně. Je to i tím, že zdejší trať mi seděla, mám ji rád. Hodně udělala i příprava na simulátoru, cítil jsem se mezi pylony jistě. Mohli jsme i vyhrát, poslední úsek trati jsem ale letěl až moc na jistotu. Nechtěl jsem riskovat, že v posledním manévru překročím maximální povolenou hranici přetížení a budu diskvalifikovaný, jako se to stalo některým klukům přede mnou. Ale každopádně vím, že tam jsem něco ztratil..

Gratulujeme také Petrovi Kopfsteinovi, který získal v japonské Čibě první dva body v mistrovství světa Red Bull Air Race. Přes vedoucího muže šampionátu Matthiase Dolderera sice nepostoupil, ale jde nahoru. Teď se omlouvám, musíme to s týme oslavit!