Martin-sonka.cz

SPORNÁ PENALIZACE NÁM V BUDAPEŠTI VZALA VÍTĚZSTVÍ

03. 07. 2017
SPORNÁ PENALIZACE NÁM V BUDAPEŠTI VZALA VÍTĚZSTVÍ

SPORNÁ PENALIZACE NÁM V BUDAPEŠTI VZALA VÍTĚZSTVÍ

Čtvrtý podnik Světového šampionátu Red Bull Air Race v Budapešti pro nás nakonec končí zklamáním. Probojovali jsme se sice do finálové čtyřky, v ní jsem zaletěl jednoznačně nejrychlejší čas ze všech. Penalizace, se kterou po prostudování materiálů přímo od rozhodčích rozhodně nesouhlasíme, nás ale připravila o vítězství. V Budapešti tak jsme tak skončili čtvrtí a celkově držíme stále druhé místo. Na prvního Japonce Muroyu ztrácíme dva body.

Závod se vyvíjel dobře. Kvalifikace nám do prvního kola určila za soupeře Slovince Podlunška, kterého ale technický problém vůbec nepustil do trati a tak jsem mohl letět úplně v klidu. Nechtěl jsem udělat chybu a být diskvalifikovaný, takže jsem chtěl pouze čistě proletět trať. Čas nebyl nejrychlejší, ale postup jsme měli jistý. Druhé kolo už nám přineslo těžkého soupeře v podobě Francouze Ivanova. Nikolas sice bývá nevyzpytatelný, ale tentokrát jsem to zvládl a povedlo se mi proti němu zaletět rychlý čas, dokonce nejrychlejší v celé osmičce, na který on nestačil. Postupem do finálové čtyřky jsme chtěli potěšit naše fanoušky, kterých sem dorazilo opravdu hodně a kterým jsme za obrovskou podporu opravdu vděční.

Ve finálové čtyřce jsem pak sice předvedl absolutně nejrychlejší čas celého závodu, jenže penalizace za nepovolené stoupání v bráně vítězstí sebrala. Když jsem přistál, říkal jsem si, že je škoda, že jsem takovou chybu udělal. Pak jsme si ale vyžádali materiály od rozhodčích a po jejich důkladném prostudování absolutně nechápu, za co jsem penalizaci dostal. Absolutně žádný prohřešek proti pravidlům jsme nikde nenašli. Bohužel ale nemůžeme ani protestovat a přišli jsme tak o jasné vítězství. V celkovém hodnocení šampionátu jsme stále druzí, o dva body za Japoncem Muroyou. Teď se z toho ale příliš radost nemáme. Když víte, že jsme tu měli vyhrát, vrátit se do čela šampionátu a navíc si vytvořit alespoň nějaký náskok, ale sporná penalizace Vás o to připraví, radovat se rozhodně nemůžete. Rozhodně ale nebudeme brečet a v příštím závodě v Kazani budeme chtít dokázat, že nahoru patříme!