Martin-sonka.cz

UŽ SE TĚŠÍM MEZI PYLONY, CHCi SI SPRAVIT NÁLADU Z MINULÉ SEZÓNY

19. 01. 2017
UŽ SE TĚŠÍM MEZI PYLONY, CHCi SI SPRAVIT NÁLADU Z MINULÉ SEZÓNY

UŽ SE TĚŠÍM MEZI PYLONY, CHCi SI SPRAVIT NÁLADU Z MINULÉ SEZÓNY

Už za čtrnáct dní pro nás začíná nová sezóna Světového šampionátu Red Bull Air Race! Do letošních soubojů nechystáme žádné převratné novinky. Naopak jsme rádi, že v týmu zůstává vše při starém. Celou loňskou sezónu jsme si já i tým zvykali na nový stroj a postupem času odlaďovali problémy. Teď už by nás nemělo nic překvapit a měli bychom být schopni využít maximálně jeho potenciál. Hlavním cílem pro letošek bude létat co možná nejčistěji, bez chyb a penalizací, konzistentněji. To nám vloni chybělo nejvíc.

Loňský rok nám v Red Bull Air Race nevyšel podle představ. V prvním závodě v Abu Dhabi přišla diskvalifikace, stejný osud nás neminul ani v Budapešti. Dodatečně nám navíc byly odebrány body za páté místo z Anglie kvůli překročeným otáčkám motoru. V téměř  polovině z celkových sedmi závodů jsme tak vůbec nebodovali a ani druhé místo z Japonska  rozhodně nemohlo nespokojenost z celkové deváté příčky zakrýt. Opravdu to nebyla zrovna povedená sezóna, zklamání bylo velké. Jedním z mála pozitiv ale bylo, že jsme se konečně sladili s novým letadlem a už ho známe. Získali jsme také velké množství sice často bolestných, ale velmi cenných zkušeností, které nám v nové sezóně pomohou.

V zimní pauze jsem se snažil především si odpočinout. Vloni to bylo opravdu extrémně těžké.  Tlak byl velký. V air race se příliš nedařilo, Mistrovství Evropy vyšlo nad očekávání. Tím jsem si trochu zvednul náladu. Kromě závodění v akrobacii a air race to ale bylo ještě spousta leteckých dnů, tréninků a dalších povinností, to všechno stálo hodně sil. Ale nabral jsem novou energii a už se nemůžu dočkat závodů. Teď začínáme v Abu Dhabi a druhý závod bude v San Diegu. Takže krásný začátek sezóny. A v kalendáři budou i nové zastávky, takže na letošní rok se těším opravdu hodně.

Tým zůstává v neměnném složení a budeme hodně sázet na zkušenosti. Už to bude naše pátá sezóna. Důležité je, abychom právě ty nabrané zkušenosti dokázali přetavit v dobré výsledky. Vloni jsme byli rychlí, dokonce vyhráli nějaké tréninky, ale v důležitých momentech závodů přišli chyby, chyběla nám konzistence. Toho se letos musíme vyvarovat a věřím, že pak to bude dobré.

První závod letošní sezóny se letí 10. a 11. února v Abu Dhabi.