Martin-sonka.cz

POPRVÉ S PETREM PROTI SOBĚ!!

02. 02. 2018
POPRVÉ S PETREM PROTI SOBĚ!!

HISTORICKY PRVNÍ ČESKÝ SOUBOJ V RED BULL AIR RACE JE TADY,  V PRVNÍM KOLE ZÁVODU LETÍME PROTI PETROVI KOPFSTEINOVI

Nedávno se o tom spolu bavili na tiskové konferenci před sezónou a vtipkovali. Hned v prvním závodě nové sezóny Mistrovství světa Red Bull Air Race se to stane skutečností. Martin Šonka skončil v kvalifikaci v Abu Dhabi sedmý, Petr Kopfstein osmý a zítra tak v prvním kole závodu poletí vůbec poprvé v této letecké sérii proti sobě.

“Spokojení s výsledkem kvalifikace moc být nemůžeme. Trať je tady v Abu Dhabi velmi rychlá a je tady snadné překročit maximální povolenou hranici přetížení 12 G, což se nám v tréninku opakovaně stalo a rozhodně jsme nebyli jediní. Kvalifikační lety tak byly možná až moc konzervativní a tím pádem byl čas pomalejší,” líčil po doletu Šonka. “Navíc i přes veškeré snahy máme stále značný váhový hendikep a s tím je těžké pomýšlet na nějaké traťové rekordy. Musíme vymyslet, co s tím budeme dělat, protože to je jedna z klíčových věcí v air race vůbec.”

Kvalifikaci vyhrál Němec Dolderer, na jehož čas zdaleka nikdo nestačil. Na Šonku naletěl více než sekundu a půl. “No Matthias uletěl pěkně, musíme se podívat, jak to udělal. Ne ale vážně, čeká nás s týmem analýza a určitě najdeme cestu jak čas vylepšit. Na Petra to určitě bude potřeba. Ale platí to, o čem jsme se bavili už na tiskovce před sezónou a myslím, že Petr to má stejně. Nelze příliš vnímat, proti komu zrovna letíte a musíte se soustředit na svůj výkon, aby byl v daný okamžik co nejlepší. Cokoliv jiného je špatně a v trati vám to nepomůže. Je to ale škoda pro české fanoušky, nicméně ať už postoupí kdokoliv, pořád existuje možnost pro toho druhého, že se dostane dál jako nejrychlejší z poražených.”