Martin-sonka.cz

NA SPIELBERGU ŠESTÍ V KVALIFIKACI!

23. 04. 2016
NA SPIELBERGU ŠESTÍ V KVALIFIKACI!

NA SPIELBERGU ŠESTÍ V KVALIFIKACI!

Ve druhé letošní kvalifikaci jsme si po Abu Dhabi alespoň trošku spravili chuť. V Rakouském Spielbergu se nám zadařilo vyletěl si šesté místo a v zítřejším závodě nás v souboji v prvním kole čeká Francouz Nicolas Ivanoff, současný první muž celkové pořadí. A že mu máme co vracet za předchozí závod..:)

Do Spielbergu už jsme se všichni těšili. V obou předchozích ročních se nám tady dařilo, vůbec poprvé jsem tu stál na pódiu a měli jsme tu pokaždé obrovskou podporu českých fanoušků. Navíc bych si rád spravil náladu po diskvalifikaci v prvním závodě v Abu Dhabi. Je to jedna z mých nejoblíbenějších tratí, sedí mi její rytmus, je zasazená v krásném prostředí. V trénincích se nám docela dařilo, létali jsme  mezi nejrychlejšími. A ani s kvalifikací nejsme úplně nespokojeni.

Šesté místo tedy beru, i když radostí uplně neskáču. Vím, že v jednom místě jsem pár desetinek nechal. I když jsem udělal jednu drobnou chybu, letěl jsem nejrychleji ze všech letů, které jsem tu absolvoval. Takže z tohoto pohledu můžu být spokojený. Jenže v kvalifikaci zrychlili i ostatní a někteří dost razantně, takže nakonec z toho je šesté místo. V souboji nás čeká Nicolas Ivanoff, u kterého nikdy nevíte, jak se zrovna vyspí. Stejně jako dokáže překvapit nejrychleším časem, tak někdy udělá nečekanou chybu. Bude to napínavé.

Vítězem kvalifikace se stal nečekaně Španěl Juan Velarde, který porazil vše ostatní o téměř půlvteřinu.  

Druhý český pilot Petr Kopfstein skončil v kvalifikaci 13. a zítra poměří své síly s domácím Hannesem Archem. Záznam ze závodu vysílá Česká televize ze záznamu od 23:05 na kanálu ČT Sport.