Martin-sonka.cz

KVALIFIKACE V KAZANI ZKLAMÁNÍM

25. 08. 2018
KVALIFIKACE V KAZANI ZKLAMÁNÍM

KVALIFIKACE V KAZANI ZKLAMÁNÍM

Po letní pauze se světový šampionát Red Bull Air Race vrací závodem v ruské Kazani. Pro vítěze posledního závodu v Budapešti Martina Šonku ale víkendové zápolení začalo rozčarováním. V kvalifikaci se mu nedařilo a jeho čas stačil až na dvanáctou příčku. V nedělním prvním kole závodu ho tak čeká Španěl Juan Velarde, který naopak zaletěl třetí nejrychlejší čas. Kvalifikaci vyhrál Němec Dolderer.

Vypadá to, že tým kolem Martina Šonky má o čem přemýšlet. Po šestých místech v trénincích přišel v kvalifikaci citelný propad. Šonka v trati znatelně ztrácel na nejlepší už od startovní brány v obou letech a výsledné časy přinesli velké zklamání. “Vyzkoušeli jsme toho už hodně, v rámci nastavení, trajektorie v trati, ale vypadá to, že spíše zpomalujeme. Musíme se teď podívat na letadlo, jestli je všechno v pořádku, zkontrolovat především motor, stáhnout a detailně zanalyzovat všechna data, musíme přijít na to, kde je zakopaný pes. Takhle bychom na úspěch v Kazani pomýšlet nemohli.”

Šonka poletí první kolo závodu proti Velardemu, který zatím v Kazani létá velmi rychle. Dokonce vyhrál i jeden z tréninků a svou rychlost potvrdil i v kvalifikaci. “Juan tu létá velmi dobře a nejen on. V trénincích jsme na nejlepší sice něco ztráceli, ale pořád jsme drželi alespoň šestou příčku. Kvalifikační lety ale povedené nebyli a teď zkrátka musíme přijít na to proč. Je ale třeba zůstat v klidu, v závodě se může stát cokoliv, nebojíme se nikoho. Rozhodně není nic ztracené, nějaké zkušenosti už přeci jen máme, musíme je teď prodat a zabojovat.”

Druhý český pilot Petr Kopfstein skončil o příčku nad Šonkou jedenáctý a v zítřejším závodě bude mít za soupeře Brita Bena Murphyho.