Martin-sonka.cz

KVALIFIKACE NA PŘEDPOSLEDNÍ ZÁVOD SEZÓNY V INDIANAPOLIS A...ŠESTÉ MÍSTO

02. 09. 2016
KVALIFIKACE NA PŘEDPOSLEDNÍ ZÁVOD SEZÓNY V INDIANAPOLIS A...ŠESTÉ MÍSTO

KVALIFIKACE NA PŘEDPOSLEDNÍ ZÁVOD SEZÓNY V INDIANAPOLIS A...ŠESTÉ MÍSTO

Je úžasné létat na takovém místě, v mecce motorsportu! Fakt je to zážitek...V kvalifikaci na předposlední závod letošní sezóny šampionátu Red Bull Air Race jsme si vyletěli šesté místo. Po vítězství v posledním volném tréninku jsem doufal v lepší umístění, dolů mě ale srazila vteřinová penalizace za nepřesnost v předepsaném vertikálním manévru. V nedělním závodě mě tak čeká v prvním kole souboj s Američanem Mikem Goulianem, kterého poženou vpřed domácí fanoušci.

Přejít přes první kolo závodu dál tak rozhodně nebude vůbec jednoduché. Mike na domácí trati neustále zrychloval a nebýt penalizace, jeho čas patřil k nejrychlejším. I proto mě trestná vteřina navíc mrzela. Nebýt jí, mohl jsem v prvním kole narazit na přijatelnějšího soupeře. Mrzí mě to opravdu hodně, protože jsem hlavně nejdříve vůbec netušil, za co ta penalizace byla. Letěl jsem úplně stejně jako v tréninku, kde jsem za toto ani jednou potrestán nebyl. Byla to hraniční situace. Naštěstí už jsem se ale dozvěděl, za co trest přišel a jak to bylo posouzeno a pokusím se tomu v závodě vyhnout. Kvalifikaci nám dokonce dvakrát přerušil déšť, v prvním případě už jsem i pojížděl na start, nakonec mě ale odvolali zpět. Je to prostě něco, co neovlivníme. Není to samozřejmě úplně příjemné, když jste připravený na let a musíte se vrátit. Rozhodně to je ale lepší, než letět v dešti, který vás zpomaluje.

Předposlední závod sezóny bude mít opravdu výjimečnou kulisu. Trať s pylony totiž vyrostla přímo v mecce motorsportu, na slaveném okruhu Indianapolis Motor Speedway. Je úžasné závodit na takových místech, kde se psala historie motorsportu. Člověk tato místa zná z televize a najednou tady prohání letadlo. Věřím, že fanouškům zvyklým na rychlá kola se to naše závodění bude také líbit.  Záznam z nedělního závodu bude vysílat program ČT Sport od 22:45.