Martin-sonka.cz

KVALIFIKACE NA LAUZITSRINGU NÁM VYŠLA, VYLETĚLI JSME SI TŘETÍ MÍSTO

03. 09. 2016
KVALIFIKACE NA LAUZITSRINGU NÁM VYŠLA, VYLETĚLI JSME SI TŘETÍ MÍSTO

KVALIFIKACE NA LAUZITSRINGU NÁM VYŠLA, VYLETĚLI JSME SI TŘETÍ MÍSTO

V kvalifikaci na poslední evropský závod letošní sezóny Světového šampionátu Red Bull Air Race jsme vybojovali třetí místo a zítra letíme v prvním kole závodu proti Juanovi Velardemu ze Španělska. Povedlo se nám tak navázat na vydařenou kvalifikaci z minulého závodu z Ascotu, kde jsme byli druzí.

Je to sice příjemné, ale body se rozdávají až zítra. Nečeká nás nic lehkého. Juan má velmi rychlé letadlo po loňském šampionovi Bonhommovi a i když se mu v kvalifikaci nezadařilo, je to nebezpečný soupeř. Musíme trošku brzdit optimismus. Při svém letu jsem navíc musel řešit problémy, protože se mi kvůli dlouhému vyčkávání pomalu začal přehřívat motor. Byl tam nějaký problém s časomírou a Mike Goulian opakoval svůj druhý let. Přitom už jsem měl letět do trati já. Musel jsem tak znovu čekat a teplota motoru rostla. Tím pádem jeho výkon nebyl ideální. Snad se nic takového zítra nebude opakovat, každá ztracená desetinka se tady počítá.

Rádi bychom se v celkovém pořadí rád posunuli z osmého místa výše, k tomu ale budeme potřebovat výsledek na úrovni stupňů vítězů. Nejen to nás ale motivuje. Znovu za námi totiž přijelo obrovské množství českých fanoušků. Je to asi nejbližší závod, na který fandové mohou vyrazit, z Prahy je to třeba asi dvě a půl hodiny autem. Už dnes tu bylo spousta českých vlajek a v davu lidí byla čeština rozhodně nepřeslechnutelná. Moc rádi bychom všem, kteří sem vyrazili, udělali radost.

Druhý český pilot Petr Kopfstein skončil v kvalifikaci desátý a zítra ho v souboji čeká druhý muž průběžného pořadí šampionátu Rakušan Hannes Arch. Vítězem kvalifikace se stal Angličan Nigel Lamb, druhý skončil Australan Matt Hall.

Závod lze sledovat v přímém přenosu na programu ČT Sport od 15:00 hod.