Martin-sonka.cz

KDYŽ SE MŮŽETE PROLETĚT KOLEM HORY FUJI, V JAPONSKU POTŘEBUJEME ZÍSKAT BODY

02. 06. 2016
KDYŽ SE MŮŽETE PROLETĚT KOLEM HORY FUJI, V JAPONSKU POTŘEBUJEME ZÍSKAT BODY

NEJDŘÍVE SE PROLETĚT KOLEM HORY FUJI A PAK UŽ RYCHLE ZÍSKAT BODY

Začátek sezóny Světového šampionátu Red Bull Air Race se nám úplně nepovedl.  Po prvních dvou závodech v Abu Dhabi a ve Spielbergu máme na kontě pouhé dva body a v celkovém pořadí jsme až dvanáctí. A to rozhodně není umístění, na kterém bychom se chtěli nacházet. O to větší máme motivaci ve třetím pokračování seriálu v japonské Chibě uspět.

Stejně jako vloni, ani letos nám první dva závody nevyšly. Ani zdaleka nejsme tam, kde bychom být chtěli. Ale takové je závodění. Sžívám se s novým strojem, který zatím rozhodně nefungoval podle představ, jednotlivé lety také rozhodně nebyly bez chyb a když se k tomu přičtou další věci, jsme třetí od konce. Ale tuhle situaci známe, dokázali jsme se z ní už jednou dostat a věřím, že jsme společně s celým týmem schopni to zlomit. Čas máme, je před námi ještě šest závodů. Nicméně se sbíráním bodů chceme začít už tady v Japonsku..

Ještě předtím, než v pátek začnou tréninky, měl jsem možnost letět zahánět chmury až k posvátné hoře Fuji. Společně s domácím hrdinou Yoshihidem a Nigelem Lambem jsme ve formaci, kterou jsem vedl, proletěli těsně kolem monumentálního místa. Byl to neuvěřitelný zážitek. Dlouho jsme Fuji neviděli kvůli mrakům a už jsme si říkali, kde je. Pak jsme vystoupali o něco výše, vylétli jsme až nad mraky a najednou se před námi objevila v celé své kráse. Bylo to něco slovy těžko popsatelného. Opravdu krásný pocit. Kdy se Vám tohle poštěstí..

Jestli mi tahle zkušenost pomůže k lepšímu výsledku v samotném závodě? To se neodvážím předjímat. Přijeli jsme sem bojovat. Každý bod se může hodit, nicméně v naší situaci jich potřebujeme získat co nejvíce. Snažíme se co nejlépe nastavit letadlo, abychom už na páteční tréninky byli co maximálně připraveni. Jestli se nám podařilo odstranit všechny problémy a posunout se zase o kousek dál, ale uvidíme až po prvních průletech tratí.

Kvalifikace je tradičně na programu v sobotu, závod pak bude probíhat v neděli. Česká televize ho odvysílá živě od sedmi hodin ráno na kanálu ČT Sport.