Martin-sonka.cz

BUDAPEŠŤ JE ZATÍM NEJVĚTŠÍM ZKLAMÁNÍM V SEZÓNĚ

17. 07. 2016
BUDAPEŠŤ JE ZATÍM NEJVĚTŠÍM ZKLAMÁNÍM V SEZÓNĚ

BUDAPEŠŤ JE ZATÍM NEJVĚTŠÍM ZKLAMÁNÍM V SEZÓNĚ

Ani nemá cenu toho moc říkat. Ze čtvrtého závodu Světového šampionátu Red Bull Air Race v Budapešti si domů místo bodů vezeme největší zklamání v sezóně. Hned v prvním souboji proti loňskému vicemistru světa Australanu Hallovi jsem přešvihnul maximální povolenou hranici přetížení a tím pádem pro něj závod skončil. Limit jsem překročil o jednu desetinu...

Je to pro nás téměř domácí závod. Stejně jako v předešlých letech totiž i letos Vás dorazilo do Budapešti na závod ohromné množství. A to i navzdory počasí, které závodu tedy rozhodně nepřálo. Kvůli dešti se zrušila sobotní kvalifikace a i v neděli to vypadalo, že se proudy vody z mraků nad Budapeští nezastaví. Nakonec ale přeci jen déšť na malou chvíli ustal a mohli jsme do vzduchu. Je dobře, že se nakonec letělo, nemůžeme chtít jen sluníčko a krásné počasí. Spousta lidí z Česka sem jela velkou dálku a hodiny čekala v dešti. Už jen proto jsme strašně moc chtěli uspět. A nakonec jsme moc radosti nerozdali..

Matt v souboji s námi sice nezaletěl úplně nejrychlejší čas, ale pomalý rozhodně nebyl. Musel jsem letět na hraně, abych ho porazil a pull-up manévr jsem hodně utáhl. Bohužel jsem se v něm dostal přes maximální povolené přetížení a tím pádem pro mě závod skončil. Jsem strašně zklamaný. Do té doby to byl dobrý let a měl jsem rytmus, trať mi seděla. Bohužel se mi nepodařilo si tohle pohlídat.  V Budapešti jsem tak nenavázal na stříbrnou příčku z Japonska, nezískal ani jediný bod a v celkovém hodnocení šampionátu se náš tým propadl o jednu příčku na 8.místo. Doufám, že ta horší část sezóny je za námi a ta lepší začíná. Máme před sebou čtyři závody a musíme pořádně bodovat. Už si nemůžeme dovolit nechat v celkovém pořadí šampionátu soupeře utíkat.

Závod celkově vyhrál Matthias Dolderer z Německa, který zaletěl nejrychlejší čas ve druhé části závodu, která se nazývá Round of 8. Finálová čtyřka se totiž kvůli nepřízni počasí nestihla odletět. Další závod se letí v Anglickém Ascotu 13. a 14. srpna.