Martin-sonka.cz

VÍTĚZNÁ KVALIFIKACE V BUDAPEŠTI!

23. 06. 2018
VÍTĚZNÁ KVALIFIKACE V BUDAPEŠTI!

VÍTĚZNÁ KVALIFIKACE V BUDAPEŠTI!

Martin Šonka vyhrál kvalifikaci na čtvrtý závod světového šampionátu Red Bull Air Race, který se letí tento víkend v Budapešti. Dlouho byl v sobotním klání na prvním místě další český pilot Petr Kopfstein, který dokonce zaletěl traťový rekord. Šonka ale svým prvním letem tento čas ještě vylepšil a když ho následně nepřekonali ani Američan Goulian, ani Australan Hall, kvalifikaci ovládl. Mezi české duo se podařilo vklínit Japonci Murroyovi.

Šonkovi navíc do zítřejšího prvního kola ubyl soupeř, protože Matthias Dolderer z Německa ze zdravotních důvodů do kvalifikace nenastoupil a nepoletí ani v zítřejším závodě. “Především přeji Matthiasovi, ať je hlavně brzy v pořádku, to je nedůležitější ze všeho. První kolo navíc normálně letíme a na čase jaký zaletíme, záleží rozlosování v kole druhém. Takže čas bude velmi důležitý.”

Oběma českým pilotům, které už dnes na kvalifikaci podporovalo obrovské množství fanoušků s českými vlajkami, se dařilo už v tréniních. Kopfstein vyhrál první , Šonka druhý a i v kvalifikaci ukázali, že jsou na závod připraveni. Kopfstein dlouho držel rekord trati skvělým časem, Šonka ho pak dokonce ještě vylepšil. “Vítězství v kvalifikaci je dobrým startem do závodního víkendu, ale především je důležité zůstat v klidu a dobře se připravit na zítřek. Až zítra se budou rozdávat body, takže musíme zůstat soustředění. Oba kvalifikační lety si s týmem rozebereme, podíváme se na data a řekneme si co a jak. Konkurence je obrovská, jde o setinky a chyby se neodpouští. Určitě jsem ale rád za dnešní výsledek i kvůli fanouškům, kterých je tady strašně moc a drží nám s Petrem palce. Podpora je opravdu neuvěřitelná a je vidět, že air race má u nás doma čím dál tím větší základnu. Doufám, že si všichni fandové podobně jako dnes užijí i zítřejší závod,” doplnil Šonka.