Martin-sonka.cz

V ASCOTU NAKONEC BODY ZA PÁTÉ MÍSTO

14. 08. 2016
V ASCOTU NAKONEC BODY ZA PÁTÉ MÍSTO

V ASCOTU NAKONEC BODY ZA PÁTÉ MÍSTO

Po skvělé kvalifikaci na pátý závod Světového šampionátu Red Bull Air Race, ve které jsme brali druhé místo, jsme měli zaděláno na dobrý výsledek i v závodě. Nakonec se nám ale finálová čtyřka těsně unikla a skončili jsme pátí. V celkovém pořadí tak dál zůstáváme na osmé příčce.

Druhý nejrychlejší čas kvalifikace a přijatelný soupeř Petr Podlunšek v prvním kole závodu. Rozjeté to bylo skvěle. Jenže hned v prvním závodním letu přišla chyba, která nás pravděpodobně stála stupně vítězů. Bohužel je to tak. Sice jsem i přes dvouvteřinovou penalizaci postoupil dál mezi osmičku nejlepších, jenže s nejpomalejším časem a tím pádem byl naším dalším soupeřem Matthias Dolderer. Právě Matthias mě porazil o desetinu v kvalifikaci a v prvním kole závodu pak zaletěl dokonce traťový rekord.

Věděli jsme, že budu muset letět na hraně a tím ho trochu dostat pod tlak. Ten let jsem si užil a povedl se mi, jenže i když to byl zatím nejrychlejší čas v osmičce, na postup to nestačilo. Matthias totiž sednul do letadla a znovu vylepšil traťový rekord. Ani druhý nejrychlejší čas kola tak náš tým do bojů o stupně vítězů neposunul a stačil alespoň na páté místo, které znamená šest bodů do celkového pořadí.

Za body jsme rádi, spokojení však rozhodně nejsme. Je to sice lepší než diskvalifikace v Budapešti, na druhou stranu stupně vítězů to nejsou. Víme, že na ně máme, zatím nám ale chybí konzistence, abychom se na ně dostávali pravidelněji a ne jednou za čas. Stále tam jsou chyby, které nás stojí lepší výsledky. Bereme to jako povzbuzení do zbytku sezóny. Ve hře je ještě spousta bodů.

Další závod hostí poprvé od roku 2010 německý Lauzitsring 3. a 4. září. V letošní sezoně jde o další velmi zajímavý a dostupný závod pro české fanoušky. Cesta autem z Prahy na okruh totiž zabere zhruba pouhé dvě a půl hodiny.