Martin-sonka.cz

TŘETÍ MÍSTO V KVALIFIKACI V ČIBĚ!

03. 06. 2017
TŘETÍ MÍSTO V KVALIFIKACI V ČIBĚ!

V KVALIFIKACI NA ZÁVOD V JAPONSKU TŘETÍ

Martin Šonka si v kvalifikaci na závod světového šampionátu Red Bull Air Race v japonské Čibě vyletěl třetí místo. V prvním kole nedělního závodu ho tak čeká Francouz Mika Brageot. Šonka zaletěl svůj nejrychlejší kvalifikační čas v prvním letu, ve druhém ho chtěl ještě vylepšit, ale při jednom z manévrů překročil maximální povolenou hranici přetížení a byl z něj diskvalifikován.

Všechny nás dnes čekal náročný den. Kvůli větru se totiž v pátek vůbec nelétalo a tak jsme dnes museli absolvovat hned dva tréninky a po nich ještě kvalifikaci. Celkem jsme tak absolvovali zhruba sedm letů během jediného dne, což je docela záběr.  Jsme na to ale trénovaní a připravení, tak to musíme vydržet. Je dobře, že se létalo, protože čím více letů v trati máte, tím více získáváme jistotu a sebedůvěru. Můžete si zkusit věci, které by jinak vyzkoušet nešly..

Do kvalifikačního letu jsem jako lídr průběžného pořadí šampionátu startoval až jako poslední a měl jsem tak dokonalý přehled, co se přede mnou v trati odehrávalo. Věděl jsem, že tam bylo několik diskvalifikací za překroční bezpečnostní linie, jak piloti ve snaze najít co nejrychlejší trajektorii riskovali a snažili se k ní co nejvíce přiblížit. Na to jsem si musel dát pozor. Těsně před vstupem do trati jsem měl ještě nějaké technické potíže s měřením rychlosti, ale povedlo se to částečně vyřešit a i když to nebylo úplně příjemné a ztratil jsem právě vinou menší rychlosti hodně času v první půlce trati, bylo z toho nakonec třetí místo. Lehkého soupeře ale rozhodně do čtrnáctky nemáme, takoví už tady nejsou. Navíc právě Mika se zlepšuje každým letem. Musíme se ale soustředit na sebe a létat konzistentně jako v prvních dvou závodech. Pak to bude dobré...

Závod se letí v neděli a ČT Sport vysílá od 7 hodin ráno přímý přenos.