Martin-sonka.cz

HATTRICK!! PO BUDAPEŠTI A KAZANI VÍTĚZSTVÍ V RAKOUSKU!

16. 09. 2018
HATTRICK!! PO BUDAPEŠTI A KAZANI VÍTĚZSTVÍ V RAKOUSKU!

HATTRICK!!! PO BUDAPEŠTI A KAZANI SE PODAŘILO VYHRÁT V RAKOUSKU!

Před týdnem slavil Martin Šonka hattrick v akrobacii, když vyhrál Mistrovství Evropy ve freestylu potřetí v řadě. Teď se mu podobný kousek podařil ve Světovém šampionátu Red Bull Air Race, když vyhrál třetí závod v řadě! Ve Wiener Neustadtu dokázal ve finále zaletět svůj nejlepší čas dne a díky těsnému náskoku několika setin porazil Japonce Muroyu a Australana Halla. Šonka se tak díky skvělému výkonu posunul dva závody před koncem do čela průběžného hodnocení šampionátu.

Před rokem bojoval Šonka o titul až do posledního letu sezóny, ve kterém o něj přišel. Letošní rok pro něj začal dvěma technickými diskvalifikacemi a ztrátou bodů. Teď se ale postaral o velkou věc, když se mu podařilo vyhrát třetí závod série v řadě. “Je to neskutečný výsledek a mám ohromnou radost. Přijelo sem spoustu českých fanoušků, naše vlajky vlály všude, těžko se to teď popisuje, co to pro nás znamená, bylo to skoro jako domácí závod,”líčil dojatě Šonka. ”Po kvalifikaci jsme nebyli úplně spokojení, ač jsme skončili třetí. Týmy vepředu byly o dost rychlejší. Dnes to znovu vše zaklaplo, v každém letu jsme zrychlovali, až se ve finále povedl ten úplně nejlepší. Je to díky práci celého týmu, který tvrdě pracoval, aby se tohle mohlo podařit.”

Šonka se sice dostal do čela průběžného pořadí, stále ale zůstává nohama na zemi. “Ve hře je ještě třicet bodů, což je stále hodně. Po loňské sezóně vím, že v air race se může stát cokoliv a nikdy nemáte nic jistého až do posledního letu,” připomíná hořkou pilulku z předchozí sezóny. “Nejdříve nás čeká závod v Indianapolis a následně v Dallasu, budou to náročné závody a musíme se na ně dobře připravit. Všichni dnes viděli, že rozdíly byly minimální, rozhodovali setiny, každý na první pohled nepříliš důležitý detail může být rozhodující. Takže dnes to asi s týmem oslavíme, je to velká věc a až si krátce odpočineme, vrátíme se zase k tvrdé práci.”

Šonka je v čele šampionátu o šest bodů před Australanem Hallem, třetí je se ztrátou devíti bodů Američan Goulian. Další závod v Indianapolis se letí 6. a 7. Října, finále v Dallasu pak 17. a 18. Listopadu.