21 Úno 2015

SWET

Abu Dhabi, Red Bull Air Race, Video No Comments

V rámci prvního závodu Red Bull Air Race 2015 v Abu Dhabi si Martin vyzkoušel techniku opuštění letadla v nouzi pod vodou. Doufejme, že zůstane pouze u procvičování.

14 Úno 2015

První závod nevyšel, 10. místo v Abu Dhabi

Abu Dhabi, Red Bull Air Race 2 Comments

Dvousekundová penalizace za chybný manévr stála Martina Šonku lepší umístění v prvním závodě letošní sezóny světového šampionátu Red Bull Air Race.

Abu Dhabi (UAE) – Ani návštěva kajakáře Vavřince Hradílka českému pilotovi štěstí nepřinesla. Rychlé časy, ale až příliš mnoho penalizací za chyby při průletech branami. To je pocit, který si sebou Martin Šonka odváží z prvního závodu letošní sezóny. Teď bude mít dva měsíce na to vyčistit si hlavu a spravit si náladu ziskem prvních bodů v Japonsku.

Šonka dorazil do Abu Dhabi plný očekávání a v trénincích se mu dařilo ho naplňovat. Tým si na první zastávku do Spojených Arabských Emirátů přivezl i zbrusu nový simulátor, který bývalému armádnímu pilotovi pomáhal hledat tu správnou závodní trajektorii. Rychlé časy potvrzovali, že se k ní blíží. “Určitě je to velká pomoc, ještě odladíme drobné mouchy a bude to paráda.”  Výsledek nakonec pokazili dvě chyby v kvalifikaci a následně další chyba v samotném závodě. Navíc pokaždé ve stejné bráně. “Co na to říct. Udělal jsem chybu a ta mě stála postup mezi osm nejlepších. V jedné bráně jsem začal zatáčet o něco dříve, než jsem měl a přišel trest. Pohnout s kniplem o desetinu vteřiny později, pravděpodobně bych vyvázl bez penalizace a byly bychom mezi nejlepší osmičkou. Jsem naštvaný, desáté místo je zklamání.”

Read more

09 Úno 2015

Znovu do boje!

Abu Dhabi, Red Bull Air Race 1 Comment

Martin Šonka se tento týden znovu vrhne do kolotoče světového šampionátu Red Bull Air Race. V Abu Dhabi se o víkendu letí první závod nové sezóny.

Abu Dhabi (UAE) – Už se nemohl dočkat. V mrazivých teplotách se v Moravské Třebové se svým týmem pokoušel vyladit letadlo na maximální výkonnost, než ho rozebral na součástky a v kontejneru poslal na první zastávku letošní sezóny do Abu Dhabi. ”Každá desetinka letos bude strašně znát. Ostatní piloti taky nespali zimním spánkem, navíc letos přibyli dva nováčci, kteří se budou chtít ukázat. Bude to neskutečně vyrovnané,” předpovídá před svou třetí sezónou Šonka. A rozhodně má pravdu.

Read more

07 Úno 2015

DVTV Rozhovor

Interview 1 Comment

Martin Veselovský vyzpovídal Martina Šonku pro internetovou televizi DVTV. Kompletní rozhovor můžete zhlédnout zde: DVTV Martin Šonka

05 Úno 2015

Red Bull Air Race v novém nabídne více napínavých soubojů

Abu Dhabi, Red Bull Air Race No Comments

Mistrovství světa Red Bull Air Race 2015 bude v nové podobě snad ještě napínavější než kdy dříve díky
zesílené konkurenci a většímu počtu soubojů „tělo na tělo“.

SALZBURG (Rakousko) – Diváky světového mistrovství Red Bull Air Race 2015 čeká ještě akčnější
podívaná než kdy dříve. Nejrychlejší mezinárodní série leteckých závodů zařadila jako novinku kolo
vyřazovacích soubojů. Startovní pole soutěže v rychlostním létání v malých výškách bylo rozšířeno na
14 pilotů z 11 zemí a celý závod dostal novou podobu, která přispěje k silnější konkurenci. Nově se
bude zahajovací kolo se 14 soutěžícími skládat ze sedmi leteckých soubojů „tělo na tělo“. Poté bude
následovat kolo osmi soutěžících – sedmi vítězů kola čtrnácti plus nejrychlejšího poraženého z prvních
sedmi soubojů. Ti se navzájem utkají ve vyřazovacích soutěžích druhého kola, kde vítěz bere vše. Čtyři
vítězové z kola osmi postoupí do finálové časovky, kde budou bojovat o místo na stupních vítězů.

Read more