16 Srp 2015

Martin třetí podium v řadě nezískal, v Anglii skončil sedmý

Ascot, Red Bull Air Race 2 Comments

Český pilot Martin Šonka potřetí v řadě na stupně vítězů nevystoupal. V pátém závodě sezony Světového šampionátu Red Bull Air Race na slavném anglickém dostihovém závodišti v Ascotu se mu nevydařil let mezi nejlepší osmičkou, po souboji s Francouzem Ivanovem vypadl a nakonec obsadil sedmé místo. Díky dvěma bodům si i nadále udržel celkově čtvrtou příčku v hodnocení šampionátu. Závod vyhrál domácí Paul Bonhomme.

Ascot (ENG) – Plán byl jasný. Potřetí v řadě vystoupat na stupně vítězů po druhém a třetím místě z předchozích závodů v Rovinji a Budapešti. Jenže závod se tentokrát nevyvinul úplně podle představ. V kvalifikaci a prvním kole bylo ještě vše v pořádku. Jenže druhé vyřazovací kole se Šonkovi stalo osudným.”Je to pro nás zklamání. Měli jsme na to dostat se znovu do finálové čtyřky, ale bohužel se nám pro souboj s Nicolasem Ivanovem nepodařilo ideálně nastavit letadlo. Přišli jsme o výkon a letěli strašně pomalu. Je to velká škoda, protože jsme tady byli velmi rychlí. Teď musíme pečlivě vyhodnotit všechna data a zjistit, kde se stala chyba.”
Read more

16 Srp 2015

Šonka začal závod v Ascotu svým nejlepším výsledkem v kvalifikaci

Ascot, Red Bull Air Race No Comments

Martin Šonka se blýskl v kvalifikaci pátého závodu sezony Světového šampionátu Red Bul Air Race svým dosud nejlepším umístěním v kvalifikaci, když skončil třetí. V prvním vyřazovacím kole závodu ho tak čeká přijatelný soupeř, nováček letošní sezony Španěl Juan Velarde.

Ascot (ENG) – Slavné dostihové závodiště v Ascotu v Anglii tento víkend divákům nabízí zcela odlišnou podívanou od té, na kterou jsou zde zvyklí. Nádherný areál totiž hostí páté pokračování nejrychlejší motorsportové série na světě. “Je to úžasná lokalita a je radost tady létat. Trošku nás pozlobilo klasické anglické počasí, ale dnes se konečně ukázalo i sluníčko a mohli jsme začít závodit,” popisuje Šonka.
Read more

14 Srp 2015

Šonka by v Ascotu rád navázal na Budapešť a Rovinj

Ascot, Red Bull Air Race No Comments

Český pilot Martin Šonka načne na slavném dostihovém závodišti v Ascotu u Londýna druhou polovinu sezóny Světového šampionátu Red Bull Air Race a velmi rád by navázal na skvělé výsledky z posledních dvou závodů v Rovinji a Budapešti. Díky dvěma umístěním na stupních vítězů (2. a 3. místo) totiž zatím drží čtvrtou příčku v celkovém hodnocení šampionátu.

Ascot (ENG) – Poslední dva závody mu vyšli, ale moc dobře ví, že z umístění na stupních vítězů se rozhodně nemusí stát pravidlo. Vyřazovací systém závodu je neúprosný. Kromě tvrdé práce celého týmu je k úspěchu někdy třeba i trochu štěstí. Zatímco v předchozích dvou závodech si vše sedlo téměř dokonale, v Ascotu může být vše jinak. “Zvedli jsme si sebevědomí a potvrdili jsme si, že některé věci, které jsme nově vyzkoušeli, fungují. Do Ascotu jsme se těšili, je to jeden z nejkrásnějších závodů během sezony na výjimečném místě. V loni nám tady úplně nepřáli větrné podmínky, které nám spolu s některými dalšími piloty notně zkomplikovaly průlet tratí. Doufejme, že letos nám závodění vítr tolik komplikovat nebude. Ale to je loterie, kterou nemůžeme ovlivnit.”
Read more

12 Srp 2015

Focení s Danem Vojtěchem

Letecká Akrobacie, Video No Comments

Read more

23 Čec 2015

Edge 540 V3 v Česku

Airshow No Comments

Pilot Světového šampionátu Red Bull Air Race Martin Šonka v neděli vůbec poprvé představí svůj závodní speciál Zivko Edge 540 V3 v hodnotě 12 milionů Kč fanouškům v Česku. Na farmě Čapí Hnízdo ve Středočeském kraji budou moci fanoušci kromě tohoto stroje obdivovat i technologii 25 metrů vysokého závodního pylonu, který bude vztyčen na území Česka rovněž poprvé. Pětinásobný mistr ČR v akrobacii a v současnosti čtvrtý muž celkového pořadí světového šampionátu Red Bull Air Race se předvede i v akci. Se svým akrobatickým speciálem ve 13:30 divákům předvede své umění v rámci exhibičního letu. Po něm bude následovat autogramiáda a možnost setkat se s fanoušky.

Kdy: v neděli 26. července 2015, od 10.00 do 16.00 hodin
Kde: Farma Čapí hnízdo, Dvůr Semtín 1, Olbramovice