17 Čvc 2012

Martin mistrem ČR

Letecká Akrobacie, Video 3 komentáře

Fotky zde | Kompletní výsledky zde

Martin Šonka po roce obhájil titul mistra České republiky v letecké akrobacii v elitní kategorii unlimited. Zároveň se mu podařilo zvítězit i ve freestylu

Mistrovství České republiky v akrobacii letounů 2012 se konalo ve dnech od 11. července do 15. července na letišti Hosín u Českých Budějovic. Mistrovství proběhlo ve všech kategoriích, Sportsman, Intermediate, Advanced a Unlimited.

Jsem velmi rád, že se mi podařilo obhájit titul mistra ČR. S výsledkem svého účinkování zde na Hosíně jsem spokojen, byť ne každý svůj let považuji za ideální a je tedy ještě co vylepšovat. Pokud bych měl hodnotit výkon svých reprezentačních kolegů, je vidět, že úroveň našeho kádru postupuje stále vpřed a je velká škoda, že kolegové, kteří létají na SU-31M se nemohli ze zdravotních, nebo pracovních důvodů, soutěže účastnit. Zlepšení vidím rovněž v práci rozhodčích, kde je vidět posun a to díky účasti zahraničních členů jury na našich národních soutěžích a naopak. Závěrem bych rád poděkoval organizátorovi za přípravu pěkných závodů, myslím, že Hosín by se měl zařadit mezi častější destinace soutěží v letecké akrobacii.

Komentáře