02 Říj 2016

Martin skončil v Indianapolis sedmý

Indianapolis No Comments

Čtyři body za sedmé místo a propad o jednu příčku v celkovém pořadí. S takovým výsledkem z předposledního závodu letošní sezóny Red Bull Air Race v Indianapolis Martin Šonka rozhodně není spokojený. Po nejrychlejším čase v posledním tréninku mířil rozhodně výše. Po nervydrásajícím souboji ještě přešel přes první kolo, ve druhém už byl nad jeho síly Australan Matt Hall.

Indianapolis – Kvalifikace Šonkovi do prvního kola přisoudila nebezpečného soupeře, kterým byl domácí Michael Goulian. V souboji letěl Američan jako první a jeho čas nebyl zrovna nejrychlejší. Šonka poté začal svůj let velmi dobře a získával náskok, jenže po chybě v jedné z bran dostal dvousekundovou penalizaci. Rázem ztrácel, letem na hraně možností ale manko dokázal vymazat a nakonec se těsně radoval z postupu. “Bylo to docela infarktové a opravdu to bylo o kousek. Povedlo se mi ale zaletět velmi doboru trajektorii a nikde jsem neztratil rychlost, díky tomu jsem nakonec postoupil.”

Právě horší čas kvůli penalizaci Šonku v osmičce nejlepších nasměroval na rychlíka Matta Halla z Austrálie, který ještě zkoušel bojovat o titul mistral světa. Šonka letěl jako první a let se mu příliš nevyvedl. “Chtěl jsem zaletět rychle a na Matta vyvinout tlak. První část se mi povedla a byl jsem podle mezičasů rychlejší. Druhý vertikální manévr jsem ale letěl až moc na jistotu a ve snaze nahnat čas jsem pak trefil pylon. To znamená tři sekundy penalizace a s tím už se bohužel postoupit nedalo.” Šonka nakonec skončil sedmý a sedmá příčka mu patří i v celkovém pořadí šampionátu. Závod nakonec vyhrál Němec Dolderer, který se díky tomu stal letošním šampionem. V celkovém pořadí už ho v posledním závodě v Las Vegas nikdo nemůže předstihnout.

Komentáře