13 Srp 2016

Martin v kvalifikaci druhý

Ascot, Red Bull Air Race No Comments

Martin Šonka v Ascotu zaletěl svou nejlepší kvalifikaci ve Světovém šampionátu Red Bull Air Race. Dlouho to vypadalo dokonce na vítěznou kvalifikaci, svým druhým pokusem ale českého pilota o desetinu porazil Němec Dolderer. Šonka tak skončil těsně druhý a zítra v souboji vyzve Slovince Podlunšeka.
I když spadl na druhé místo až kvůli předposledním letu celé kvalifikace, Šonka rozhodně nesmutnil. “Jsem naprosto spokojený, i když jsme dnes těsně druzí. Po Budapešti je to pro nás zatím hodně povzbuzující výsledek. Zítra poletíme první souboj proti soupeři, který je sice papírově slabší, v air race ale rozhodně nemáte nikdy nic jistého. Dnes jsem se prostě v letadle cítil skvěle a uděláme vše proto, aby to tak bylo i zítra.”

Šonka zaletěl úžasný čas hned svým prvním pokusem a téměř celou kvalifikaci se vyhříval na prvním místě.”Ten let mi prostě sedl. Povedlo se mi zaletět téměř ideální trajektorii a všechny manévry udělat přesně na hraně tak, abych neporušil pravidla. Je to sice jen kvalifikace a za ní se body nerozdělují. Je to ale velké povzbuzení do zítřejšího závodu. Víme, že dokážeme být rychlí a pokusíme se to zítra zopakovat. Potřebujeme druhou část sezóny nakopnout nějákým super výsledkem.” V celkovém pořadí šampionátu je Šonka zatím osmý, což je pro něj zatím zklamání.
Druhý český pilot Petr Kopfstein zaletěl devátý nejrychlejší čas a zítra vyzve Francouze Nicolase Ivanova. “My jsme s dnešním výsledkem také spokojení. Konečně se nám totiž podařilo najít to správné nastavení a nebýt chyby v prvním letu, byli bychom na tom ještě lépe. Takže je to dobré a těšíme se na zítra.”

Komentáře