25 Dub 2016

Ani Spielberg štěstí nepřinesl

Red Bull Air Race, Spielberg 1 Comment

Martin Šonka vzhlížel ke druhému závodu Světového šampionátu Red Bull Air Race s nadějí. Náladu po nepovedeném představení v Abu Dhabi si ale nakonec ani ve Spielbergu příliš nespravil. Znovu vypadl v prvním kole a znovu byl jeho katem Francouz Ivanoff. Šonka nakonec skončil devátý a z Rakouska si veze dva body.

Spielberg (AUT) – Trať ve Spielbergu Šonkovi sedí. V předchozích dvou letech se mu zde dařilo, a proto věřil i do třetice v umístění mezi nejlepší čtyřkou. Jenže hned v prvním kole, které provázelo sněžení, přišlo rozčarování. “Do vysílačky jsem slyšel, že můj soupeř Nicolas Ivanoff nezaletěl zrovna závratný čas. Snažil jsem se proto letět co nejčistěji, abych neudělal chybu a nedostal zbytečnou penalizaci. Jenže nakonec to nestačilo. Druhý mezičas jsem měl sice lepší, pak jsem ale v jednom vertikálním manévru vyletěl zbytečně vysoko a to byl problém. Dostal jsem se tak do protivětru, který mě zpomalil a ztrátu rychlosti už jsem potom nedohnal.” I přesto ale chybělo málo a Šonka mohl postoupit jako pilot s nejrychlejším časem z poražených. “Chyběly nám dvě desetiny, to je opravdu málo. Co se dá dělat, tak to zkrátka je. Nechceme se vymlouvat na štěstí, musíme se s tím smířit.

Pro Šonkův tým je to zklamání, nicméně už vloni ukázal, že se z podobné situace umí dostat. V sezóně 2015 skončil v prvních dvou závodech úplně bez bodu a v dalších dvou pak skončil druhý a třetí. “No bylo by pěkné to minimálně zopakovat a dostat se zpátky do hry. Pořád je před námi dalších šest závodů. Ale mrzí nás, že jsme zklamali české fanoušky, kterých tu znovu bylo strašne moc a hodně nám s Petrem Kopfsteinem fandili.”

V celkovém pořadí je Šonka na dvanáctém místě, Petr Kopfstein je zatím poslední. Závod ve Spielbergu ovládl a první vítězství ve své kariéře si nakonec připsal Němec Matthias Dolderer, druhým místem domácí fanoušky potěšil Hannes Arch a třetí místo obsadil Brit Nigel Lamb. Další závod se letí 4. a 5. června v Japonsku.

Komentáře