12 Dub 2014

Rovinj, kvalifikace a 3 pylonhity

Red Bull Air Race, Rovinj 2 komentáře

Rovinj – Český pilot Martin Šonka skončil v kvalifikaci na druhý závod Red Bull Air Race poslední a zítra ho tak v souboji o postup čeká její vítěz Rakušan Hannes Arch. Kromě šesti přímých postupujících jdou dál ještě dva nejrychlejší podle času.

Martin chtěl v kvalifikaci zariskovat a vydobýt si tak pro zítřejší  závod co nejpřijatelnějšího soupeře. “Když jsem kroužil nad tratí a čekal na start, napadlo mě zkusit o něco ostřejší verzi průletu mezi pylony, abych co nejvíce stlačil čas. Bohužel jsem zariskoval až moc a v obou letech jsem o pár centimetrů trefil pylony. za což je diskvalifikace. Už s tím nic nenadělám, ale je to super zkušenost pro zítřejší závod.”

Martinovi tak alespoň přišla do hangáru zvednout náladu vzácná návštěva.  A nebyl to nikdo povolanější, než věčně rozesmátá zlatá holka ze Sochi Eva Samková a skikrosař Tomáš Kraus.  “Já jsem z toho nadšená, to je neuvěřitelný, co  s těma letadlama vyvádějí. Strašně se mi to líbí, Martin má můj obdiv,” hlásila z kokpitu Šonkova speciálu Samková. A Kraus k tomu dodal:”Já jsem nadšenej modelář a tyhle věci zkouším s modýlkama. Ale to, co tady Martin předvádí ve skutečnosti, to je nádhera. Neuvěřitelný.”

Samková si dokonce zítra na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je sedět v letadle a řítit se obrovskou rychlostí mezi pylony.

Záznam ze závodu v neděli vysílá program ČT Sport od 18:00.

Komentáře