28 Úno 2014

Abu Dhabi Kvalifikace 6. místo

Abu Dhabi, Red Bull Air Race 1 Comment

Abu Dhabi – Světová série Red Bull Air Race se vrátila v plné síle zpět na scénu a to hned se dvěma českými piloty Martinem Šonkou a Petrem Kopfsteinem. Šonka létá v elitní kategorii Master Class, zatímco Kopfstein v kategorii nováčků Challenger Cup.

Martin si sotva před měsícem vyzvedl svůj závodní stroj Zivko Edge 540 V3 přímo z továrny v USA a sotva ho stačil zalétat, už ho čekal ostrý boj v prvním závodě v Abu Dhabi. Se svým týmem měl plné ruce práce, aby vše klapalo. “Museli jsme vše doladit a nastavit tak, aby mi šlo letadlo do ruky. Navíc spoustu času zabrala instalace kamer a dalšího vybavení.”

Kvalifikaci na první závod pak Šonka zvládnul parádně. Na prvního Kanaďana McLeoda ztrácel necelou vteřinu. “Šestý místo super, i když čas mohl být lepší, trošku jsem se ve druhém kole pral s náletovou rychlostí. Ale mám radost. Hlavně, že už se lítá na ostro, je to nádhera.”

Zítra ho tak v souboji o postup dále čeká Francouz Nicolas Ivanoff. Závod je možné sledovat v přímém přenosu na programu ČT Sport od 13:00. Petr Kopfstein zalétal ve svém prvním závodě Challenger Cupu čtvrté místo.

Komentáře